VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020

VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wokół niego i za wystrój. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 79, 85a, 120, 86, 88. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami a rodziny sprzątające a nie kupujące kwiaty składają ofiarę u mnie na kwiaty do Bożego Grobu.

2.Od dzisiaj rozpoczynamy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w Trzeźwych rodzinach”.

3.W tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post, w czasie którego przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy liczny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, za udział w których można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pod chórem będzie wystawiona Księga Trzeźwościowa, aby wpisać swoje postanowienia.

4.W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o g. 7.00 i 17.00. Można też zabrać popiół dla nieobecnych jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. Obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy i jakościowy. Od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

5.W piątek o g. 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich i Msza św.

6.W piątek podczas Mszy św. Kandydaci do Bierzmowania otrzymają w sposób uroczysty Krzyże. Kandydaci wraz z Rodzicami zajmą miejsca w pierwszych ławkach wcześniej przystępując do Spowiedzi Świętej.

7.W przyszłą niedzielę o g. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. W modlitwach uczestniczy róża P. Edwarda Stasiowskiego.

8.W przyszłą Niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych a składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

9.Caritas naszej diecezji prosi o przekazanie 1 % podatku na rzecz naszej organizacji pożytku publicznego – Caritas Bliźni w Potrzebie – jako pomoc chorym i ubogim. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10.Pani Dyrektor prosi Rodziców, aby od jutra zgłaszali się do Sekretariatu Szkoły w celu zabrania wniosku o przyjęcie dziecka do Przedszkola i pierwszej klasy Szkoły Podstawowej od września bieżącego roku.

11.Msze św. w sobotę o g. 7.30 i 17.00 a w pozostałe dni tygodnia o g. 17.00.