III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020

III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 99, 118, 119, 135, 134. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie.

2.Dzisiaj o g. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. W przyszłą niedzielę w modlitwach uczestniczy róża P. Franciszka Nowaka.

3.W środę o g. 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich i Msza św. W Czwartek Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP. W piątek o g. 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich i Msza św. a po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego bez ucałowania Relikwii Św. S. Faustyny i Św. Jana Pawła II.

4.Od przyszłej niedzieli Panie z Caritasu w dolnym kościele będą rozprowadzały baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony będzie na pomoc ubogim.

5.Egzamin dla Kandydatów do Bierzmowania będzie 30-tego marca po Mszy św. W Niedzielę Palmową Kandydaci do Bierzmowania wyjeżdżają do Jasła na Światowy Dzień Młodzieży, który organizuje Trójka Klasowa jako opieka nad młodzieżą. Wyjazd o g. 10.45 od kościoła.

6.W związku zaistniałą sytuacją nie będzie Rekolekcji Wielkopostnych. Będzie Spowiedź Św. przed Odpustem dla tych co będą mogli przyjść tak jak w programie. W Odpust Msze św. będą tak jak w programie dla tych co będą mogli przyjść. A do Niedzieli nie wiemy co nas jeszcze czeka, dlatego przychodźmy prywatnie w tygodniu do dolnego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu z prośbą o wygaśnięcie epidemii.

7.W związku z zaleceniem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, aby dostosować się do rozporządzeń organów państwowych, które w dniu 13 marca br. postanowiły o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, stosując się do wymogu ograniczenia liczby uczestników zgromadzeń apeluję i proszę, aby na msze święte do kościoła przybyły tylko osoby związane z intencją. Pozostałych parafian proszę o pozostanie w domach i modlitewną łączność duchową. Zasada ta obowiązuje aż do odwołania stanu zagrożenia epidemicznego. W przypadku mszy św. pogrzebowych w nich uczestniczyć będzie mogła tylko najbliższa rodzina śp. zmarłego. Każdego dnia o godz. 20:30 będziemy duchowo łączyli się z całym Kościołem w Polsce odmawiając różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, równocześnie prosząc Boga o pokój serc, łaskę nawrócenia i jedność naszego narodu.

8.Msze św. w tygodniu o g. 17.00.