EUCHARYSTIA W DOMU

Jak przeżyć Eucharystię w domu? Oto kilka wskazówek:
1.Przygotuj stolik nakryty obrusem. Umieść na min krzyż i 2 zapalone świece.
2.Zadbaj o odpowiedni strój – tak jak to zazwyczaj robimy przygotowując się do wyjścia do kościoła.
3.Podczas transmisji nie spożywaj posiłków.
4.Przed rozpoczęciem transmisji uświadommy sobie i zwłaszcza dzieciom, że teraz oglądając Mszę chcemy i będziemy się wspólnie modlić.
5.Odpowiadajmy na słowa kapłana tak jak w kościele. Pozwólmy by ta transmisja nas zaangażowała.
6.Zadbajmy też o odpowiednie postawy ciała. Powinniśmy zatem wstawać, siadać i klękać tak jak na Mszy w kościele. Jednak szczególną uwagę zwróćmy na postawę klęczącą. Nie powinniśmy klęczeć zwróceni do telewizora. Bardziej odpowiednie będzie uklęknięcie w kierunku stołu, na którym przygotowaliśmy krzyż lub święty obraz ze świecą.
7. Możemy przyjąć komunię duchową w tym czasie, kiedy ona jest rozdawana wiernym obecnym w transmitowanej Mszy.
8. Unikajmy komentowania i rozmów w czasie transmisji.