IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wokół niego i złożoną Ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 134a, 131, 129, 130b, 130a. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie. Bóg zapłać Paniom, które w ramach Komitetu Kobiet zbierały dobrowolne datki na przygotowanie Spowiedzi, Odpustów i Kongregacji. Wszystkim ofiarodawcom składam Bóg zapłać.

2.W tygodniu na Mszę św. przychodzą osoby związane z intencją Mszalną. Dzisiaj i do końca Wielkiego Postu nie będzie Gorzkich Żali tylko Msza św. o g. 15.00 a także w tygodniu nie będzie Drogi Krzyżowej i innych Nabożeństw. Te Nabożeństwa odmówmy w domu czy uczestniczmy przez radio i telewizję.

3.W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Odpust w naszej Parafii. Msze św. o g. 8.00, 11.00 i 18.00, na które przychodzą osoby związane z intencją Mszalną. Uszanujmy ten dzień przez udział w Mszach św. transmitowanych przez media oraz innych Nabożeństwach a także przez powstrzymanie się od pracy niekoniecznej.

4.Nie wolno organizować tzw. spowiedzi dekanalnych, jak to było w zwyczaju. Spowiadać należy w ramach własnej parafii. Przykazania kościelne: 2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty; 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca 1985 r. okres, w którym jest możliwe wypełnienie 3 Przykazania kościelnego trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Od dzisiaj do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej będziemy Spowiadali przed Mszą św., aby każdy mógł wypełnić te Przykazania. Ten kto nie będzie się w stanie wyspowiadać w tym czasie, po wzbudzeniu aktu żalu doskonałego może przystąpić do Komunii Świętej pod dwoma warunkami: 1) przystąpi do spowiedzi indywidualnej jak najszybciej będzie to możliwe; 2) nie pozostaje w karach kościelnych ani nie trwa z uporem w jawnym grzechu ciężkim.

5.Zostają odwołane obchody Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową jak również pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do katedry w Rzeszowie w Wielki Czwartek na Mszę Krzyżma a także odwołany jest Egzamin przed Bierzmowaniem.

6.Uroczystości Pierwszych Komunii Świętych oraz liturgie z udzielaniem sakramentu bierzmowania młodzieży będą mogły być sprawowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół. Wówczas też zostanie ogłoszony szczegółowy harmonogram tych celebracji

7.Pozostańmy w swoich domach, abyśmy sami nieświadomie nie roznosili wirusa i tym samym nie narażali życia innych. Parafia nie ponosi odpowiedzialności za zarażenie się wirusem w kościele. Uczestniczmy we Mszy św. i Nabożeństwach poprzez telewizję i radio przyjmując Komunię Duchowo jak umieściłem na stronie internetowej Parafii. Jeżeli jakaś Rodzina objęta jest kwarantanną nie przychodzi do kościoła a sprawy kancelaryjne załatwia przez telefon.

8.Wszyscy, którzy zgłaszają się do szpitala lub w inny sposób korzystają z pomocy medycznej nie powinni zatajać swojego pobytu za granicą lub pobytu w kwarantannie. Zatajanie tych informacji stanowi wielkie zagrożenie dla funkcjonowania placówek medycznych. Jeśli ten proceder nie zostanie zaniechany to wkrótce zabraknie personelu zdolnego do świadczenia pracy, bo wszyscy znajdą się w przymusowej kwarantannie. Wszystkich korzystających z pomocy lekarza, pielęgniarki lub ratowników medycznych prosimy: mówcie od razu prawdę o swojej sytuacji!

9.W związku z sytuacją epidemiologiczną zbiórka produktów spożywczych w Sklepie w Opacionce zostaje odwołana.

10.Czasopisma „Źródło”, „Droga”, „Wychowawca”, „Cuda i Łaski”, „Gość Niedzielny” nie będą wydawane.

11.Bardzo proszę, aby umieścić w oknach obraz Matki Bożej jako wyraz naszej wiary w opiekę Naszej Patronki nad nami.

12.Msze św. w tygodniu o g. 17.00.