Uroczystość Najświętszej Trójcy – 07.06.2020

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 07.06.2020

1.Bog zapłać za posprzątanie kościoła, wokół niego i za wystrój. W środę proszę z Januszkowic nr 169, 176, 193, 184, 186.

2.Próba chóru męskiego w środę po Mszy św.

3.W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o g. 8.00, 11.00 i 15.00. Po Sumie procesja do czterech ołtarzy w parku, gdyż w odniesieniu do zgromadzeń liturgicznych (a takim jest procesja) nie obowiązuje żaden limit uczestników. Należy uczestniczyć w maseczkach albo zachować odległość 2 metrów. Zapraszam dzieci i młodzież do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych w czasie Oktawy Bożego Ciała a Oaza i Liturgiczna Służba Ołtarza obstawiają Liturgię i Procesję. Bardzo proszę, by w uroczystość Bożego Ciała i przez Oktawę w naszych domach pojawiły się religijne obrazy udekorowane czy podświetlone. Niech to będzie znak świadectwa naszej wiary. W tym dniu odbędzie się w Rzeszowie na Baranówce o g. 19.00 słynny już koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Telewizji „Trwam” i w Internecie. W przyszłą Niedzielę procesja po Sumie.

4.Bardzo proszę, aby przygotowujący Ołtarze pozamiatali alejki, drogę do parku i parking a także wyczyścili z zewnątrz Stacje Drogi Krzyżowej.

5.W sobotę Nabożeństwo Fatimskie przygotuje Kl. VIII Szkoły Podstawowej – uwicie wieńca, przystrojenie figurki, wszyscy w strojach galowych (bez sukien ślubnych), chłopcy z różą w ręku. Rozpoczęcie przed plebanią o g. 18.00, procesja do Świątyni, hołd młodzieży męskiej, Eucharystia, po której w kościele odmówimy Różaniec przygotowany przez Oazę i procesja wokół kościoła. Uczniowie kl.VIII przystępują do Spowiedzi i Komunii Św. prosząc o potrzebne łaski na czas egzaminów. Jest to też dzień modlitw w intencji Papieża Franciszka, Kościoła i Ojczyzny.

6.Bardzo proszę, aby uczniowie kl. V dostarczyli mi zdjęcia do indeksu do 18-tego czerwca.

7.W związku z zaistniałą sytuacją od września w naszej Szkole będzie Dziennik Elektroniczny. Bardzo prosi się Rodziców o zaopatrzenie dzieci w komputery i dostępu do internetu. Nie wiadomo jak będzie prowadzone nauczanie, a gdyby było zdalne nauczanie to komputer i internet będą konieczne.

8.W przyszłą niedzielę każda rodzina składa po 20 zł. na potrzeby parafii.

9.Do kościoła wchodzimy dezynfekując ręce. W kościele mogą przebywać bez limitu osoby w maseczkach. Poza kościołem można uczestniczyć bez maseczki z zachowaniem odległości – 2 metry.

10.Msze św. w tygodniu o g. 18.00.