XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020

XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020

1.Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach Prezydenckich spełniając obowiązek Patriotyczny a także Apostolski. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wystrój. W tygodniu proszę z Opacionki nr 15, 10a, 10, 34, 7. Bóg zapłać Strażakom za pracę przy drzewie. Bóg zapłać za pracę w parku osobom: Zegarowska Grażyna, Kolbusz Stanisława, Kolbusz Lidia, Chajec Jolanta i Monika, Chajec Beata, Paulina i Mateusz, Kolbusz Krzysztof, Garstka Dawid.

2.Jutro przypada siódma rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej i objęcia rządów w naszej diecezji. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszym Pasterzu, wypraszając dla niego światło Ducha Świętego i potrzebne łaski. W środę przypada święto Św. Marii Magdaleny – Uroczystości Odpustowe w Brzyskach z Sumą o g. 11.30. W czwartek święto Św. Brygidy, Z – Patronki Europy. W piątek Wsp. Św. Kingi, Dz. W sobotę święto Św. Jakuba Apostoła. W przyszłą Niedzielę Uroczystości Odpustowe w Kołaczycach z Sumą o g. 11.00

3.Od dzisiejszej Niedzieli rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem Patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z modlitwą w intencji kierowców. Przy tej okazji będzie zbiórka dobrowolnych datków na pomoc Kościołowi na Misjach – „Podaruj 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla Misjonarzy”.

4.Młodzież podziękuje Bogu i Matce Najświętszej za przyjęty Sakrament Bierzmowania w piątek podczas Mszy św., po której rozdanie indeksów.

5.Do kościoła wchodzimy dezynfekując ręce. W kościele mogą przebywać bez limitu osoby w maseczkach. Poza kościołem można uczestniczyć bez maseczki z zachowaniem odległości – 2 metry.

6.We wtorek i w czwartek Msze św. o g. 7.30 a w pozostałe dni tygodnia o g. 18.00. Do piątku Msze św. będę odprawiał poza Parafią a zastąpi mnie Ks. Paweł Płaziak.