XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020

XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wystrój. W tygodniu proszę z Opacionki nr 3, 6, 9, 11, 13. Bóg zapłać za ofiary na Misje przy okazji poświęcenia samochodów.

2.W tygodniu przypada: w środę Wsp. Św. Marty; w piątek Wsp. Św. Ignacego z Loyoli, K; w sobotę Wsp. Św. Alfonsa Marii Liguoriego, BD.

3.W pierwszą sobotę miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź św. od g. 17.15. W przyszłą niedzielę można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych a składka przeznaczona będzie na cele diecezjalne.

4.W piątek od g. 9.00 – 10.00 uczniowie klasy VIII mają odebrać Zaświadczenia.

5.W tym roku wieńce dożynkowe przygotują: Od Szkoły do P. Rejkowskich – odpowiedzialni: P. Izabela Lampara i P. Andrzej Łukasik. Zagórze I – odpowiedzialni: P. Beata Stasiowska nr 121A i P. Wojciech Ząbik. Opacionka nr 20 – 49 – odpowiedzialni P. Agnieszka Nylec i P. Bolesław Wierzbicki. Jeżeli ktoś z odpowiedzialnych nie może to proszę znaleźć zastępcę.

6.W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Zachęcam do dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych oraz do modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Pod chórem będzie wyłożona księga trzeźwości naszej parafii, gdzie można wpisywać swoje zobowiązania.

7.Burmistrz Brzostku informuje o rozpoczętym naborze wniosków na instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych w ramach Programu „Mój Prąd”. Maksymalna wysokość dofinansowania to 5000 zł. Nabór będzie trwał do 5 sierpnia br. Szczegółowe informacje na temat programu oraz wymaganych dokumentów znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.brzostek.pl w zakładce „Mój Prąd”.

8. Do kościoła wchodzimy dezynfekując ręce. W kościele mogą przebywać bez limitu osoby w maseczkach. Poza kościołem można uczestniczyć bez maseczki z zachowaniem odległości – 2 metry.

9.We wtorek i w czwartek Msze św. o g. 7.30 a w pozostałe dni tygodnia o g. 18.00.