XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020

XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wystrój oraz za złożoną ofiarę. W tygodniu proszę z Opacionki nr 25, 26, 29, 19a, 30. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i za wyrównanie składek.

2.Jutro przypada Święto Św. Wawrzyńca, Diak.M. We wtorek Wsp. Św. Klary. W piątek Wsp. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, KM. A przed Mszą Św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3.Od 14 – 21 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej w Przeczycy będą Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Program Odpustu jest na stronie internetowej parafii w Przeczycy. Ze względu na Pandemię nie będzie Pieszej Pielgrzymki do Przeczycy ale udajemy się indywidualnie.

4. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. o g. 8:00 i 15:00 z poświęceniem kwiatów i owoców.

5.W przyszłą niedzielę na Sumie poświęcenie wieńców Dożynkowych. Delegacje z wieńcami gromadzą się przed głównymi schodami, skąd uroczyście zostaną wprowadzone do kościoła.

6.Biskup Rzeszowski zalecił, aby przyszła niedziela była Dniem Solidarności z Libanem. We wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Diecezji Rzeszowskiej, należy otoczyć modlitwą ofiary tragedii w Bejrucie oraz przeprowadzić zbiórkę dobrowolnych datków do puszek, która przeprowadzi Szkolne Koło Caritas.

7.Do kościoła wchodzimy dezynfekując ręce. W kościele mogą przebywać bez limitu osoby w maseczkach. Poza kościołem można uczestniczyć bez maseczki z zachowaniem odległości – 2 metry.

8.We wtorek, w środę i w czwartek Msze św. o g. 7.30 a w pozostałe dni tygodnia o g. 18.00.