XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020

XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wokół niego i za wystrój. W tygodniu proszę z Opacionki nr 52, 58, 59, 62, 46. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii po 20 zł. od rodziny.

2.Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. We wtorek Wsp. NMP Bolesnej. W środę Wsp. Św. Męczenników Korneliusza, P i Cypriana, B oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.W piątek Święto Św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i Młodzieży. W całej diecezji młodzież będzie trwać w ten dzień na modlitwie o nazwie „Godzina dla Jezusa”. Zapraszam młodzież naszej Parafii do udziału w tej modlitwie a także Oazę, Szkolne Koło Caritas, Liturgiczną Służbę Ołtarza. O g. 17.15 Spowiedź Św., o g. 18.00 Msza Św. po której Adoracja z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego, którą przygotuje Oaza. Droga Młodzieży poświęćcie ten czas dla Jezusa, aby modlić się za siebie oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

4.Za tydzień Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Z tej racji Szkolne Koło Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek dobrowolnych datków na nasze diecezjalne Radio „VIA”.

5.Przypomina się, że z dniem 15 września upływa termin płatności III raty podatku rolnego i od nieruchomości. Podatek z Januszkowic pobierany będzie jutro w godzinach od g. 9.00 – 15.00 w domu ludowym a w pozostałe dni w domu Sołtysa. Będzie też można uregulować należności za odbiór odpadów komunalnych.

6.W tygodniu czy w przyszłą Niedzielę można podpisywać się pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. ”parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Potrzebny jest PESEL. Kto pamięta czy ma przy sobie dowód osobisty może się po Mszy podpisać na kartach, które są na stoliku pod chórem i w zakrystii.

7.Do kościoła wchodzimy dezynfekując ręce. W kościele mogą przebywać bez limitu osoby w maseczkach. Poza kościołem można uczestniczyć bez maseczki z zachowaniem odległości – 2 metry.

8.Msze św. w tygodniu o g. 18.00.