XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020

XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wokół niego i za wystrój. W tygodniu proszę z Opacionki nr 84, 2, 86 i z Januszkowic nr 57, 3. Bóg zapłać za składane dobrowolne datki z racji Dnia Papieskiego na pomoc uzdolnionej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin a Szkolnemu Kołu Caritas za zbiórkę. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii po 20 zł. od rodziny.

2.Bardzo proszę Strażaków o wykoszenie trawy w parku i na boisku. O pozamiatanie alejek w parku, parking i wygrabienie liści przy drodze do parku proszę w sobotę na g. 9.00 z Opacionki nr 88, 89, 87, 75a, 75, 90, 92, 74, 76, 93, 91, 34, 94, 97.

3.W środę będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty polecać będziemy naszym modlitwom podczas nabożeństwa różańcowego. W czwartek przypada Wsp. Św. Teresy od Jezusa, Dz.D; w piątek Wsp. Św. Jadwigi Śląskiej, Z – Uroczystości Odpustowe w Bieździedzy z Sumą o g. 11.00 a także przypada 42 Rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową; w sobotę Wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, BM; w przyszłą niedzielę modlić się będziemy za pracowników służby zdrowia a także przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny i składka przeznaczona będzie na ten cel.

4.W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Różańcowe oraz Msza św.

5. Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych, za którymi modlić się chcę razem z wami w wypominkach miesięcznych w listopadzie i rocznych składanych do końca listopada. Na wypominki roczne winno się dać min. za rodzicami. Za tymi duszami modlę się w każdy wtorek przed Mszą św. Przypomnę, że ofiara na wypominki roczne to za jedną duszę jak intencja mszalna. Kartki zaduszkowe znajdują się pod chórem, które czytelnie wypisujmy i składamy w kopercie w zakrystii, albo na tacę z napisem wypominki listopadowe czy roczne.

6.W tygodniu modlą się róże: jutro – Zuzanna Garstka, we wtorek – Krystyna Zięba, środa – Marian Giera, w czwartek – Wanda Jędrusik, w piątek – Roman Samborski, w sobotę – Grażyna Nylec, w niedzielę Ewa Jasik. Bardzo proszę, aby członkowie Róż brali udział w tych modlitwach a Przewodniczący przypominali im o tym obowiązku.

7.Spotkanie członków Akcji Katolickiej w środę po Mszy św.

8.W zakrystii można nabywać kalendarze rolnicze w cenie 20 zł.

9.Jak podało Ministerstwo Zdrowia od soboty powiat dębicki został włączony do tzw. strefy czerwonej. Na Mszy św. nie powinno zajętych być więcej niż 50 proc. wszystkich miejsc w świątyni. W kościele i poza kościołem uczestniczymy w maseczkach. W związku z tym, że nasila się działanie epidemii zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

10.W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe o g. 17.00 i Msza św.