XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020

XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wokół niego i za wystrój. W tygodniu proszę z Opacionki nr 88, 89, 87, 75a, 75. Bardzo proszę, aby zrobić porządki w parku w sobotę od g. 9.00 przez osoby z numerów, które były poproszone na minioną sobotę. Bóg zapłać za ofiary z wypominków.

2.Bóg zapłać członkom Akcji Katolickiej za prowadzenie modlitw przy Relikwiach Jana Pawła II. Ci, którzy wczoraj nie mogli brać udziału w tych modlitwach niech po Mszy św. prywatnie odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia ofiarując w intencji Akcji Katolickiej i o zatrzymanie pandemii.

3.We wtorek Wsp. Św. Jana Kantego, K. W czwartek Wsp. Św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła.

4.W tygodniu modlą się róże: jutro – Krystyna Mokrzycka, we wtorek – Maria Winiarska-Szurek, w środę – Edward Stasiowski, w czwartek – Józefa Borowiecka, w piątek – Józef Samborski, w sobotę – Wiesława Płaziak, w niedzielę – Anna Pieniądz.

5.Na stronie internetowej Parafii znajduje się oficjalna wersja Litanii Loretańskiej zatwierdzona przez Papieża Franciszka.

6.Opłata na nowy sezon grzewczy tak jak w zeszłym roku – po 20 zł. od osoby chodzącej do kościoła, łącznie z dziećmi. Bardzo proszę, aby kto już może składał ofiary w kopertach, w których ze względu na RODO napisać nazwisko i adres, tak abym mógł na bieżąco płacić rachunki.

7.Bardzo proszę, aby robiąc porządki na cmentarzu zabierać wszystkie śmieci ze sobą a w domu posegregować. Dziękuje tym , którzy tak czynią i proszę przypominać o tym osobom, które przyjeżdżają z innych miejscowości. Również proszę o zachowanie porządku na cmentarzu w Brzostku.

8.W zakrystii można nabywać kalendarze rolnicze w cenie 20 zł.

9.Jak podało Ministerstwo Zdrowia powiat dębicki został włączony do tzw. strefy czerwonej. Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 50 osób. W kościele i poza kościołem uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. przez media. W związku z tym, że nasila się działanie epidemii zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

10.W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe o g. 17.00 i Msza św.

Konto Parafialne

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Zwiastowania N.M.P. Januszkowice 201 39-230 Brzostek

Nr konta: 61 8627 1011 2015 1500 1083 0001