XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020

XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wokół niego i za wystrój. W tygodniu proszę z Opacionki nr 90, 92, 74, 76, 93. Bóg zapłać Strażakom za wykoszenie trawy. Bóg zapłać za pracę w parku osobom: Wiesława Machowska, Marta Fundakowska, Jan Brągiel, Zenon Winiarski, Wiesław Machowski , Jan Węgrzyn z ciągnikiem. O pozamiatanie alejek w parku proszę w sobotę na g. 9.00 z Januszkowic nr 4, 5, 6, 16, 12, 30, 195,    14, 13, 9a, 10, 8, 17a, 18, 19. Bóg zapłać za ofiary wypominkowe, które można też włożyć do skrzynki pocztowej. Wypominki roczne można składać do końca listopada.

2.W środę przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlimy się w intencji Ks. Prałata z racji jego imienin prosząc o potrzebne łaski.

3.W przyszłą Niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o g. 8.00, 11.00 i o g. 14.00 w kościele, po której modlitwy za zmarłych. Nie będzie procesji na Cmentarzu. Rozłóżmy w czasie nawiedzanie grobów bliskich zmarłych.

4.W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny ofiarując za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Warunki zyskania odpustu: wzbudzenie intencji zyskania odpustu, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przystąpienie do Spowiedzi św. i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca Świętego. Od 1 – 30 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza z modlitwą za zmarłych. Warunki zyskania odpustu takie jak wcześniej wymieniłem.

5.Spowiedź św. przed tymi uroczystościami w piątek i w sobotę od g. 16.15.

6.W tygodniu modlą się róże: jutro – Zuzanna Garstka, we wtorek – Krystyna Zięba, w środę – Stanisław Furman, w czwartek – Wanda Jędrusik, w piątek – Franciszek Nowak, w sobotę – Grażyna Nylec.

7.Do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny. Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego rolnika. Spis odbywa się przez Internet lub poprzez wywiad telefoniczny. Pracę w terenie rozpoczęli również rachmistrze spisowi z zachowaniem wymogów sanitarnych. Dla rolników, którzy nie mają możliwości spisać się samodzielnie został uruchomiony punkt spisowy w Gminnym Biurze Spisowym. Szczegóły na naszej stronie internetowej Parafii.

8.Jak podało Ministerstwo Zdrowia powiat dębicki jest włączony do tzw. strefy czerwonej. Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 50 osób. W kościele i poza kościołem uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. przez media. W związku z tym, że nasila się działanie epidemii zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

9. W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe o g. 17.00 i Msza św.