XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2020

XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wokół niego i za wystrój. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 5, 6, 16, 12, 30. Bóg zapłać za ofiary wypominkowe i na ogrzewanie. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii po 20 zł. od rodziny. Bóg zapłać za składane dobrowolne ofiary do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu w Republice Środkowoafrykańskiej a Szkolnemu Kołu Caritas za zbiórkę. O pozamiatanie alejek w parku, drogę do parku i parking proszę w sobotę na g. 9.00 z Januszkowic nr 4, 195, 14, 13, 9a, 10, 8, 17a, 18, 19, 21, 20, 22, 24, 25, 26, 27, 32, 28, 31, 33, 29.

2.Bardzo proszę Strażaków o przeczyszczenie rynien na kościele i domach parafialnych.

3.Jutro przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W czwartek Wsp. Św. Jozafata Kuncewicza, BM. W piątek Wsp. Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, M. oraz dzień modlitw w intencji Kościoła, Papieża Franciszka i Ojczyzny.

4.W środę Wsp. Św. Marcina z Tours, B. a także 102 rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. o g. 8.00 i 11.00 za Ojczyznę. Bardzo proszę o udekorowanie naszych domów flagami państwowymi czy obrazami Maryjnymi.

5.W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

6.Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 20 osób. W kościele i poza kościołem uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. przez media. W związku z tym, że nasila się działanie epidemii zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

7.Przypomina się, że z dniem 15-tego listopada upływa termin płatności IV raty podatku rolnego i od nieruchomości. Podatek z Januszkowic pobierany będzie w piątek od g. 9.00 – 15.00 w domu ludowy a z Opacionki także w piątek od g. 9.00 – 12.00 w domu ludowym. Będzie też można uregulować należności za odbiór odpadów komunalnych.

8.W tygodniu odeszli do wieczności: Helena Kolbusz, Danuta Pieniądz, Wanda Surdek, Eugeniusz Jasicki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

9.Msze św. w tygodniu o g. 17.00, przed którymi modlitwy za zmarłych z wypominków.