I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny pod hasłem  „Zgromadzeni Na Świętej Wieczerzy”. Zapraszam na Roraty o g. 17.00,  szczególnie dzieci w tym roku bez lampionów. Wyrazem naszego adwentowego czuwania jest tegoroczna dekoracja w kościele, za zrobienie której składam Bóg zapłać P. Wandzie i Stanisławowi Jamróz i P. Janinie i Wiesławowi Drzyzga. Wyłożona jest także Księga Trzeźwości, aby wpisać swoje zobowiązanie na czas Adwentu lub dłuższy. Do Kancelarii Parafialnej przychodzimy w masce.

2.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wokół niego i za złożoną ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 22, 24, 25, 26, 27. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie.

3.W czwartek przypada Wsp. Franciszka Ksawerego, Patrona Śp. Ks. Franciszka Podolskiego, dla którego prośmy w modlitwach o wieczne szczęście w niebie. W piątek  wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa a w sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi.

4.Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem miesiąca: w środę od g. 16.15 uczniowie Szkoły Podstawowej, w czwartek od g. 16.15 młodzież, w piątek od g. 16.15 dorośli.

5.Posługa Sakramentalna Świąteczna wśród chorych w piątek po Mszy św. o g. 6.30. Bardzo proszę do czwartku zgłosić chorych, również tych, do których udaję się w pierwsze piątki, którzy chcą skorzystać z tej posługi.

6.Od przyszłej niedzieli w dolnym kościele Panie z Caritasu i Panie z Róż będą rozprowadzały świece na stół wigilijny: małe 5 zł. a duże 12 zł., jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom, a także będzie można zakupić opłatki. Ofiary składane przez was nie są tylko opłatą za opłatek, ale ofiarą za pracę Pana Kościelnego i Panów Organistów.

7.Bóg zapłać Właścicielowi Sklepu w Opacionce za umieszczenie pojemnika,do którego w czasie Adwentu będziemy mogli składać zakupione produkty spożywcze jako nasza pomoc biednym rodzinom w naszej parafii. Można też z Zakrystii zabrać tzw. Torbę Miłosierdzia i napełnić produktami spożywczymi, aby ją przekazać potrzebującym przez Parafialny Zespół Caritas.

8.W przyszłą niedzielę modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy dobrowolnymi datkami do puszek. O przeprowadzenie zbiórki proszę Szkolne Koło Caritas.

9.W tygodniu odeszła do wieczności Śp. Ryszarda Fic. Wieczne odpoczywanie…

10.Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 20 osób. W kościele i poza kościołem uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. przez media. W związku z tym, że nasila się działanie epidemii zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

Konto Parafialne

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Zwiastowania N.M.P Januszkowice 201 39-230 Brzostek

Nr konta: 61 8627 1011 2015 1500 1083 0001