II Niedziela Adwentu – 06.12.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 32, 28, 31, 33, 29. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie a Szkolnemu Kołu Caritas za zbiórkę. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie.

2.Dzisiaj i przyszłą niedzielę w dolnym kościele są będą rozprowadzane świece na wigilijny stół: małe 5 zł. a duże 12 zł., jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Będzie można także zakupić opłatki. Będzie także można nabywać w tygodniu.

3.Jutro Wsp. Św. Ambrożego, BD. Od środy do soboty wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

4.We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o g. 7.00 i 17.00.W ten dzień od g. 12.00 – 13.00 przeżywać będziemy szczególny czas – Godzinę Łaski. Dzięki modlitwie w tej Godzinie Matka Boża ześle niezliczone łaski dla Duszy i ciała. W domu czy w pracy, o ile to możliwe, warto zrobić chwilę przerwy na modlitwę do Matki Bożej o potrzebne łaski.

5.We wtorek podczas Mszy św. wieczornej dzieciom z kl. III zostaną przekazane medaliki. Rodzice z dziećmi zajmą miejsca zachowując odległość.

6.Spotkanie Ministrantów i Lektorów w piątek po Mszy św.

7.Caritas naszej diecezji prowadzi akcję charytatywną „Torba Miłosierdzia”, do której można zakupić artykuły spożywcze i oddać Parafialnej Caritas, która przekaże ją potrzebującym. Jeśli ktoś chce zrobić taki uczynek miłosierdzia niech przyjdzie do zakrystii po torbę.

8.Spowiedzi Adwentowej ogólnej nie będzie dlatego spowiadajmy się w dni powszednie Adwentu. Spowiadam przed każdą Mszą św.

9.W przyszłą niedzielę każda rodzina składa na potrzeby parafii po 20 zł.

10.W przyszłą Niedzielę Suma będzie transmitowana na kanale YouTube tv Brzostek. Bardzo proszę, aby pomóc znaleźć Starszym tę transmisję Mszy św.

11.Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 20 osób. W kościele i poza kościołem uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. przez media. W związku z tym, że nasila się działanie epidemii zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

12.Do wieczności odszedł Śp. Czesław Mokrzycki. Wieczne odpoczywanie…

13.Msze św. Roratnie o g. 17.00.

Konto Parafialne

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Zwiastowania N.M.P. Januszkowice 201, 39-230 Brzostek

Nr konta: 61 8627 1011 2015 1500 1083 0001