III Niedziela Adwentu – 13.12.2020

III Niedziela Adwentu – 13.12.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 35, 38, 15, 39, 40. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii i na ogrzewanie.

2.Dzisiaj Suma będzie transmitowana na kanale YouTube tv Brzostek. Bardzo proszę, aby pomóc znaleźć Starszym tę transmisję Mszy św..W środę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

3.Dzisiaj przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce i dzień modlitw za Kościół, papieża i Ojczyznę. Biskupi zachęcają do pozytywnej odpowiedzi na apel IPN i uczczenie ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie świecy w oknie domu o godz. 19.30.

4.Papież Franciszek ogłosił specjalny ROK ŚW. JÓZEFA. Będzie można zyskiwać odpusty z tego tytułu. Przysługiwać one będą tym, którzy będą powierzać św. Józefowi prace i obowiązki swojego stanu oraz ofiarują przynajmniej jeden dzień w formie skupienia i adoracji w tych intencjach oraz za Kościół, szacunek dla życia poczętego, za rodziny i o nowe powołania. Rozszerza się ten dar odpustu na osoby chore, starsze, które nie wychodzą z domu z racji podeszłego wieku, wielości chorób i zaistniałej sytuacji podyktowanej pandemią, środkami ostrożności i ograniczeniami.

5.W środę po Mszy Św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6.Do piątku można jeszcze składać zakupiony towar spożywczy w sklepie w Opacionce jako nasza pomoc Adwentowa dla potrzebujących. Można jeszcze nabywać świece i opłatki.

7.Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 20 osób. W kościele i poza kościołem bez limitu uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. przez media. Zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

8.Msze św. Roratnie o g. 17.00. 

Konto Parafialne

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Zwiastowania N.M.P. Januszkowice 201, 39-230 Brzostek

Nr konta: 61 8627 1011 2015 1500 1083 0001