IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020

IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020

1.We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o g. 7.30. Podczas wieczerzy wigilijnej odczytujemy fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, modlimy się za żywych i zmarłych, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. O północy Pasterka, podczas której wspominać będziemy Narodzenie Syna Bożego. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia. Bardzo proszę, aby na grobach zapalić świeczkę czy znicz jako wyraz naszej pamięci i jedności z naszymi zmarłymi.

2.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 42, 42a, 46, 47, 65. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zakupili produkty spożywcze a także członkom Parafialnego Zespołu Caritas i Akcji Katolickiej, którzy także zakupili takie produkty, które zostały przekazane potrzebującym osobom samotnym.

3.W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. o g. 8.00 i 11.00. Nie będzie Mszy o g. 15.00.

4.W sobotę w Święto Św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę z poświęceniem owsa. Składka przeznaczona będzie na Instytut Teologiczno –Pastoralny w Rzeszowie i w Krakowie.

5.W przyszłą niedzielę modlimy się w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza z racji jego imienin.

6.Z racji kolędy misyjnej w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek dobrowolnych datków na Misje, którą przeprowadzi Szkolne Koło Caritas.

7.Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle ogłasza nabór na kierunki medyczne i społeczne. Jest to szkoła publiczna bezpłatna. Matura nie jest wymagana. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8.W związku z tym, że rząd postanowił utrzymać obostrzenia dotyczące liczby wiernych w kościołach, podtrzymana zostaje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św., w niedziele i święta nakazane. Dyspensa jest przywilejem, a nie obowiązkiem. Należy przypomnieć wiernym korzystającym z dyspensy o możliwości uczestnictwa za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 20 osób. W kościele i poza kościołem bez limitu uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. przez Media. Zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

9.Msze św. Roratnie o g. 17.00. 

Konto Parafialne

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Zwiastowania N.M.P.

Januszkowice 201, 39-230 Brzostek

Nr konta: 61 8627 1011 2015 1500 1083 0001