Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27.12.2020

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27.12.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 49, 37, 45, 69, 50. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie. Bóg zapłać za składane dobrowolne datki do puszek na Misje a Szkolnemu Kołu Caritas za zbiórkę.

2.W czwartek zakończenie Starego Roku. Uroczysta Msza św. o g. 15.00 i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Za udział w nim można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok 2021. Dzień modlitw w intencji pokoju na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to także pierwszy piątek miesiąca i spowiedź św. przed każdą Mszą św.

4.Posługa Sakramentalna wśród chorych z pierwszego piątku w sobotę od g. 7.00. Chętnych chorych proszę zgłosić do piątku.

5.W pierwszą sobotę miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi.

6.Kolęda. Do kościoła w danym dniu kolędy przychodzi jedna osoba z domu przynosząc wodę do poświęcenia. Podczas Mszy św. modlitwa błogosławieństwa i poświęcenie wody. Po Mszy św. zabieramy obrazek i broszurkę z modlitwami, które po powrocie z kościoła odmawiamy we wspólnocie rodzinnej i kropimy pomieszczenia wodą święconą. Jutro – Działy i Wyręby, we wtorek – Zagórze I, w środę – Zagórze II, w sobotę – Markosie.

7.Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 20 osób. W kościele i poza kościołem bez limitu uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. przez Media. Zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

8.Msze św. w tygodniu o g. 17.00.

Konto Parafialne

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Zwiastowania N.M.P.

Januszkowice 201, 39-230 Brzostek

Nr konta: 61 8627 1011 2015 1500 1083 0001