II Niedziela Zwykła – 17.01.2021

II Niedziela Zwykła – 17.01.2021

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 204, 63, 64, 68, 70a. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie i kolędowe. Bóg zapłać za dniówkę z Opacionki nr 31. Bóg zapłać P. Janowi i Rafałowi Garstka oraz Ryszardowi Chajec za odśnieżanie.

2.Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. We wtorek Uroczystość Św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez Papieża Franciszka.

3.Niedziela, 24 stycznia br. na wniosek Przewodniczącego KEP została ogłoszona „Dniem solidarności z Chorwacją”. Prosimy w tym dniu o specjalną modlitwę w intencji osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które pod koniec grudnia ubiegłego roku nawiedziło ten kraj. Bardzo proszę także przeprowadzić zbiórkę do puszek na ten cel, którą przeprowadzi Szkolne Koło Caritas.

4.Spotkanie uczniów kl. VII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w środę po Mszy Św. Uczniowie przynoszą zeszyty i długopisy.

5.Wszystkim Babciom i Dziadkom życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, zdrowia i długich lat życia.

6.W poniedziałek zakończyliśmy spotkania modlitewne w naszej świątyni w ramach tegorocznej kolędy. Bardzo serdecznie dziękuje tym rodzinom, które przybyły na Mszę Świętą, by wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo oraz potrzebne łaski w rozpoczętym Nowym Roku. Bóg zapłać za złożone ofiary. Zachęcam pozostałe rodziny naszej parafii (90) do zabrania ze sobą folderów, które wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zawarte są w nich teksty modlitwy, które możemy odmawiać wraz z domownikami.

7.Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 20 osób. W kościele i poza kościołem bez limitu uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. przez Media. Zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

8.Msze św. w tygodniu o g. 17.00.