VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021

VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wokół niego i za wystrój. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 94, 84, 79, 120, 86. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami a rodziny sprzątające a nie kupujące kwiaty składają ofiarę u mnie na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby Parafii po 20 zł od rodziny. Bóg zapłać a odśnieżanie P. Stanisławowi Jantoń i Janowi Garstka.

2.Od dzisiaj rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”.

3.W tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post, w czasie którego przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy liczny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, za udział w których można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pod chórem będzie wystawiona Księga Trzeźwościowa, aby wpisać swoje postanowienia.

4.W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o g. 8.00 i 17.00. Można też zabrać popiół dla nieobecnych jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. Obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy i jakościowy. Od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

5.W piątek o g. 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich, Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św.

6.W przyszłą niedzielę o g. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. W modlitwach uczestniczy róża P. Edwarda Stasiowskiego.

7.Bardzo proszę o wyrównanie ofiar na ogrzewanie i za prenumeratę.

8.Caritas naszej diecezji prosi o przekazanie 1 % podatku na rzecz naszej organizacji pożytku publicznego – Caritas Bliźni w Potrzebie – jako pomoc chorym i ubogim. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Caritas naszej diecezji.

9.Masaże z dojazdem do klienta. Informacje w gablocie.

10.Do wieczności odszedł Śp. Józef Kolbusz. Wieczne odpoczywanie…

11.Msze św. w tygodniu o g. 17.00.