I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021

I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 88, 89, 90, 91, 92. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie a P. Wandzie Jamróz za dekorację Wielkopostną. Bóg zapłać P. Janowi Garstka za odśnieżenie.

2.Dzisiaj o g. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. W przyszłą niedzielę w modlitwach uczestniczy róża P. Romana Samborskiego.

3.W środę o g. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza św. W piątek o g. 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich i Msza Św.

4.Przyszła niedziela jest Dniem Modlitw za Kościół Misyjny (Ad Gentes). Jak co roku będzie zbiórka dobrowolnych datków do puszek na cele Misyjne, którą przeprowadzi Szkolne Koło Caritas.

5.Pod chórem znajduje się księga trzeźwościowa. Ci, którzy podjęli abstynencję na Wielki Post, i ci, którzy nie używają napojów alkoholowych niech się wpiszą na świadectwo dla innych.

6.W sklepie w Opacionce został wystawiony kosz, do którego przy okazji zakupów można dodatkowo zakupić produkt spożywczy dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać właścicielowi sklepu za wyrażenie zgody na tę formę jałmużny. Dzieci otrzymały skarbonki rodzinne, do których rodzina odkłada pieniążki z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym.

7.Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 20 osób. W kościele i poza kościołem uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. przez media. Zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

8.Msze Św. w tygodniu o g. 17.00.