IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021

IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wokół niego i złożoną Ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 135, 134, 134A, 131, 129. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie i za ofiary na potrzeby Parafii. Przewodniczącym Róży P. Józefa Samborskiego będzie P. Roman Opiela. P. Józefowi składam Bóg zapłać za pełnienie tej funkcji i za prowadzenie wszelkich modlitw.

2.Dzisiaj o g. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. W przyszłą niedzielę w modlitwach uczestniczy róża P. Stanisława Furman.

3.W środę o g. 17.00 Droga Krzyżowa dla Dzieci i Msza św., podczas której Dzieci z kl. III-ciej otrzymają poświęcone modlitewniki. Dzieci z Rodzicami zajmują miejsca w pierwszych ławkach. W piątek o g. 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich i Msza św., po której Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4.W piątek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.Od dzisiaj Panie z Caritasu w dolnym kościele będą rozprowadzały baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony będzie na pomoc ubogim.

6.Przypominam, że w sklepie w Opacionce został przygotowany kosz , do którego przy okazji zakupów można dodatkowo zakupić produkt spożywczy dla potrzebujących w naszej parafii.

7.Nie można organizować tzw. spowiedzi dekanalnych, jak to było w zwyczaju. Spowiadać należy w ramach własnej parafii. Przykazania kościelne: 2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty; 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca 1985 r. okres, w którym jest możliwe wypełnienie 3 Przykazania kościelnego trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej będę Spowiadał przed Mszą św., aby każdy mógł wypełnić te Przykazania.

8.Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 20 osób. W kościele i poza kościołem uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. przez media. Zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

9.Msza Św. w czwartek o g. 7.00 a w pozostałe dni tygodnia o g. 17.00.