Zmartwychwstanie Pańskie -04.04.2021

Zmartwychwstanie Pańskie -04.04.2021

1.Niech te święta Wielkiej Nocy spłyną rzeką Boskiej mocy, otuliwszy serce Wasze spokojem i radością. Życzę Wam chwili refleksji i chwil radości spędzonych wspólnie przy rodzinnym stole. Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie dla Was wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia. Wielkanoc przypomina nam, że nigdy nie należy tracić nadziei, ponieważ bez względu na to, jak ciemna jest droga którą się poruszamy, na jej końcu zawsze znajduje się światło. Niech wszystkie modlitwy się spełnią. Szczęść Boże w Świętowaniu.

2.Do naszej wspólnoty parafialnej życzenia przekazali: Księża Biskupi, nasi Księża Rodacy i Siostry, Seminarium, Caritas Diecezji, Pracownicy Kurii Diecezjalnej, Dyrekcja Szkoły, Przedstawiciele Władz, Posłowie, Zarząd Diecezjalny Akcji Katolickiej i życzenia od naszych Strażaków dla całej parafii.

3.Trwamy w oktawie Wielkanocy, a także w Nowennie do Miłosierdzia Bożego. Dziś jeszcze Msza św. o godz. 11.00. Nie będzie Mszy po południu.

4.Jutro drugi dzień Świąt poświęcony modlitwie za Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Msze św. o g. 8.00, 11.00 i o g. 15.00 w kościele. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu i modlitw za zmarłych.

5.W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego w naszej parafii będziemy obchodzić wewnętrzne Uroczystości Odpustowe ku czci Miłosierdzia Bożego. Msze św. jak w każdą niedzielę. W przyszłą Niedzielę każda rodzina składa po 20 zł. na potrzeby Parafii.

6.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 208, 126, 143, 122, 123. Bóg zapłać za złożone produkty spożywcze dla potrzebujących a także członkom Parafialnego Caritas i Akcji Katolickiej za osobiste złożone produkty. Bóg zapłać za pracę w parku osobom: Małgorzata Grygiel, Stanisław Skórski, Kamila i Przemysław Kowalscy.

7.Dziękuje Państwu Wandzie i Stanisławowi Jamróz, Państwu Janinie i Wiesławowi Drzyzga za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za dekoracje.

8.Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 15 osób. W kościele i poza kościołem uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. i Nabożeństwach przez media. Zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

9.Ze względu na bezpieczeństwo i uniknięcie nieporozumień bardzo proszę, aby we Mszy św. w dzień powszedni a także w Niedzielę i Święta uczestniczyły osoby związane z intencją Mszalną.

10.Bierzmy udział we Mszy Św. czy Nabożeństwach poprzez transmisję radia, telewizji czy internetu.

11.Msze św. w tygodniu o g. 18.00.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH PARAFIAN I OTACZAM MODLITEWNĄ PAMIĘCIĄ – WASZ PROBOSZCZ