Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr. 142, 146, 148, 150, 156. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii i za dniówkę z Januszkowic nr 69.

2.Dzisiejsza niedziela kończy oktawę wielkanocną i jest to zarazem Niedziela Miłosierdzia Bożego i patronalne Święto Caritas. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękuje Paniom z Caritasu i Akcji Katolickiej a także członkom Szkolnego Koła Caritas z Panią Opiekunką za pełnione dzieło miłości miłosiernej.

3.W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4.Ofiary w skarbonkach przyniosą do kościoła: jutro – kl. I i II, we wtorek – kl. III, w środę kl. VII, w czwartek – kl. IV, w piątek – kl. VI.

5.Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wyraziła zgodę na przeprowadzenie w parafiach diecezji zbiórki ofiar do puszek dla chorej dziewczynki Sofii Palij z Ukrainy na przeprowadzenie specjalistycznego leczenia zagranicznego. W przyszłą niedzielę zbiórkę przeprowadzi Szkolne Koło Caritas.

6.Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 15 osób. W kościele i poza kościołem uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Jeżeli liczba osób w kościele jest wypełniona proszę pozostać na zewnątrz kościoła. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. i Nabożeństwach przez media. Zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

7.Ze względu na bezpieczeństwo i uniknięcie nieporozumień bardzo proszę, aby we Mszy św. w dzień powszedni a także w Niedzielę i Święta uczestniczyły osoby związane z intencją Mszalną.

8.Msze św. w tygodniu o g. 18.00.