IV Niedziela Wielkanocna – 25 04.2021

IV Niedziela Wielkanocna – 25 04.2021

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wystrój. W tygodniu proszę z Januszkowic nr. 198, 171, 172, 174, 167. Bóg zapłać P. Stanisławowi Jamróz za pracę przy drzewie.

2.Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Od środy rozpocznie się Triduum do św. Józefa, przygotowujące do aktu zawierzenia w diecezji i w parafiach. W sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź św. od g. 17.15. Od soboty w kościele odmawiać będziemy Litanie Loretańską i w rodzinach także ją odmawiajmy ofiarując o ustanie epidemii.

3.W przyszłą Niedzielę Dzień Flagi Narodowej. Bardzo proszę, aby wywiesić flagi narodowe i przystroić okna obrazami Maryjnymi.

4.Spotkanie Rodziców kl. III-ciej w piątek po Mszy św.

5.Dnia 11-tego maja w centrum Medyczne S-MED. w Brzostku i dnia 12 maja w Ośrodku Zdrowia w Gogołowie od g. 8.30 odbędzie się kompleksowe badania wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodkach Zdrowia i w gablocie naszej Parafii.

6.Na Mszy św. w kościele może uczestniczyć 15 osób. W kościele i poza kościołem uczestniczymy w maseczkach z zachowaniem odległości – 1,5 metra. Jeżeli liczba osób w kościele jest wypełniona proszę pozostać na zewnątrz kościoła. Pozostańmy w domu, zwłaszcza osoby starsze, uczestnicząc we Mszy św. i Nabożeństwach przez media. Zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

7.Ze względu na bezpieczeństwo i uniknięcie nieporozumień bardzo proszę, aby we Mszy św. w dzień powszedni a także w Niedzielę i Święta uczestniczyły osoby związane z intencją Mszalną.

8.Msza św. w czwartek o g. 7.30 a w pozostałe dni tygodnia o g. 18.00.

Burmistrz Brzostku – Informacje.

W dniu 27 kwietnia 2021 roku (tj. w najbliższy wtorek) w domach ludowych na terenie naszej gminy rozdawane będą maseczki ochronne pochodzące z zapasów Agencji Rezerw Materiałowych. Maseczki będą rozdawane bezpłatnie, każdemu mieszkańcowi przysługują po dwie sztuki.

Miejsca dystrybucji:
1. Opacionka – budynek domu ludowego w godz. od 16.30 do 18.30
2. Januszkowice – budynek domu ludowego w godz. 10.00 do 11.00 oraz od 16.30 do 17.30

Burmistrz Brzostku informuje, że trwa Narodowy Spis Powszechny Mieszkańców i Mieszkań, który jest obowiązkowy dla każdego mieszkańca. Spisu można dokonać na dwa sposoby: samodzielnie poprzez stronę internetową, lub poprzez kontaktującego się z mieszkańcami rachmistrza. Zwracam się do mieszkańców z prośbą, by starać się dokonać spisu samodzielnie, bowiem ta forma jest absolutnie bezpieczna a sam formularz internetowy nie należy do trudnych. Zalecam taką formę spisu ze względów bezpieczeństwa, bowiem podczas wypełniania dokumentów spisowych posługujemy się danymi osobowymi, a te bardzo często są łakomym kąskiem dla różnego rodzaju przestępców, którzy mogą się podszywać pod rachmistrzów. Dlatego jeszcze raz zachęcam do samodzielnego wypełniania formularzy spisowych, lub korzystania w tej sprawie z pomocy najbliższych. Jeżeli nie dysponujecie Państwo osobami, które mógłby pomóc, to prosimy o podejście do naszego urzędu. Pomożemy wypełnić formularze.