XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020

XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020

1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wokół niego i za wystrój. W tygodniu proszę z Opacionki nr 74, 71, 78, 78A, 72. Bóg zapłać za składane ofiary do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos a Szkolnemu Kołu Caritas za zbiórkę. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła od Zagórza I.

2.Jutro przypada Wsp. Św. Wacława, M. We wtorek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W środę Wsp. Św. Hieronima, KD a po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek Wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dz.D. W piątek Wsp. Świętych Aniołów Stróżów. W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych a składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

3.W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa a w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św.nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zakończone Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bierzmy licznie udział w tych nabożeństwach, aby wynagradzać Jezusowi i Maryi za bluźnierstwa i niewierności a sobie wyprosić potrzebne łaski do zbawienia na godzinę śmierci.

4. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą: w środę od g. 16.15 – Uczniowie Szkoły Podstawowej, w czwartek od g. 16.15 – młodzież Szkół Średnich, w piątek od g. 16.15 – dorośli.

5. Posługa Sakramentalna wśród chorych w piątek po Mszy św. o g. 6.30.

6.Od czwartku rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych o g. 17.00 a po nich Msza św.Bardzo proszę rodziców, aby dopilnowali uczestnictwa dzieci i młodzieży w tym nabożeństwie i sami licznie brali udział. Dzieci będą mogły sobie wylosować aniołka na własność.

7.W czwartek uroczyste przekazanie Różańca dzieciom z kl. III. Rodzice z dziećmi zajmują pierwsze ławki.

8.W modlitwach różańcowych uczestniczą róże: w czwartek – Jędrusik Wanda, w piątek – Nylec Grażyna, w sobotę – Samborski Józef, w niedzielę – Jasik Ewa.

9.W poniedziałek odbędzie się szczepienie psów w Januszkowicach i Opacionce.

10. Do kościoła wchodzimy dezynfekując ręce. W kościele mogą przebywać bez limitu osoby w maseczkach. Poza kościołem można uczestniczyć bez maseczki z zachowaniem odległości – 2 metry.

11.Do środy Msza św. o g. 17.00 a w dalsze dni po Nabożeństwach Różańcowych.